loader
Երևանում և մարզերում էլեկտրաէներգիայի անջատումներ կլինեն

Երևանում և մարզերում էլեկտրաէներգիայի անջատումներ կլինեն

«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 19-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`

Երևան քաղաքում՝

10։00-16։00 Բաբայան փ. 2/4-2/22 սեփական տները, Չոլակյան փ. 14, 14/1, 16 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կոմիտասի պող. 45/1, 47/1, 49 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավետ Ավետիսյան փ. 1 շենքը, Սունդուկյան փ. 2 շենքը, Բաղրամյան պող. 70, 84 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կողբացի փ. 67 շենքը, Նար-Դոս փ. 48-75, Ռոստոմի փ. 20-33 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Չարենցի փ. 84 հասցեի «ԱրմենՏել»-ի թիվ 55 ավտոմատացված հեռախոսակայանը միակողմանի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,

10։30-16։30 Ավան-Առինջ 2-րդ միկրոշրջան՝ Տաշքենդի 2, 14, 16, 18, 19, 20, 22, 24, 28, 30, 32 շենքերը, Տաշքենդի նրբ. 1, 1/5, 2/3, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 21 շենքերը, թիվ 6, 8 մանկապարտեզները, թիվ 180 դպրոցը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,

11։00-15։00 Աթոյան անց. 8, 10, 10/4, 12 շենքերը,

11։00-17։00 Սունդուկյան փ. 2 շենքը, Ավետ Ավետիսյան փ. 1 շենքը, Բաղրամյան պող. 70, 84 շենքերը, «Աշոտ Կնյազյան», «Սեմինա Քընսալթի» ՍՊ ընկերությունները, «Ամիգո Գրուպ» ՓԲ ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Շևչենկո փ. 1, 4, 7 շենքերը, Չեխովի փ. 11, 12 շենքերը, Մանթաշյան փ. 42, 50 շենքերը, Եղբայրության փ. 4, 6, 8 շենքերը, Իսակովի պող. 38, 38/1, 38/2, 38/3, 40, 42, 42/1, 42/2, 42/3, 42/4, 44Ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բաբաջանյան փ. 143, 145 շենքերը,

12։00-16։00 Նոր-Նորքի 6-րդ զանգ.՝ Գայի պող. 38 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,

Արարատի մարզում՝

10։00-13։00 Տափերական գյուղը մասնակի,

10։00-14։00 Գեղանիստ և Նոյակերտ գյուղերը մասնակի,

10։30-16։00 Դիտակ գյուղը մասնակի,

11։00-15։00 Բարձրաշեն գյուղը մասնակի,

Վայոց Ձորի մարզում՝

10։00-15։00 Եղեգնաձոր քաղաքի Միկոյան փ. 10-13 շենքերը,

10։00-16։00 Մարտիրոս գյուղը մասնակի,

Գեղարքունիքի մարզում՝

10։00–11։30 Սևան քաղաքի Սարգիս Սևանեցի փ. 16-24, Գրիբոյեդովի փ. 3-9 բազմաբնակարան շենքերը, հարակից արտադրական տարածքները և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,

10:30-16:30 Ներքին Գետաշեն գյուղը, հարակից արտադրական տարածքները և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,

11։00-13։00 Գանձակ, Ծաղկաշեն գյուղերը, Հացառատ գյուղը մասնակի, «Արմ» ՍՊ ընկերությունը, «ԱրմենՏել», «Վիվասել-ՄՏՍ», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները, հարակից արտադրական տարածքները և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,

11։00–17։00 Ջիլ, Արտանիշ, Շորժա, Աղբերք, Դրախտիկ գյուղերը և հարակից լճափնյա հանգստյան գոտիները, «Քար և Ավազ» ՍՊԸ-ն, «Վիվասել-ՄՏՍ», «ԱրմենՏել», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները, հարակից արտադրական տարածքները և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,

Շիրակի մարզում՝

10։00-16։00 Անիի տարածաշրջանի Գուսանագյուղի կրակադաշտը, Աշոցքի տարածաշրջանի Փոքր Սարիար գյուղի կենտրոնական մասը մասնակի,

11։00–17։00 Արթիկի տարածաշրջանի Սարալանջ, Գեղանիստ, Նահապետավան, Հառիճ, Արևշատ և Սպանդարյան գյուղերը,

Լոռու մարզում՝

11։00-13։00 Դիլիջան քաղաքի Աբովյան, Կալինինի փողոցները և Շամախյան թաղամասը մասնակի,

12։00-14։00 Սարչապետ գյուղը,

Սյունիքի մարզում՝

10։30-15։30 Ախլաթյան գյուղը,

11։00-15։00 Շաղաթ գյուղը մասնակի:

Share
Class
Link
Plus
Send
Pin

ԿԱՐԴԱՑԵՔ ՆԱԵՎ

Լրահոս